Сивина — це не вирок: вчені з'ясували, чому люди сивіють і вже шукають вирішення цієї проблеми
Сивина - це важливий маркер вікових змін. З віком волосся людини набуває попелястий відтінок, через що багато людей починають комплексувати: не всім подобається виглядати старше свого віку.
Вихід тільки один – фарбування волосся. Але якісне фарбування потрібно робити регулярно, процедура коштує грошей, а волосся легко зіпсувати. Загалом мінуси, з якими готові миритися далеко не всі, існують. Особливо, коли йдеться про фарбування волосся чоловіками (щодо цього у багатьох є упередження).
Але донедавна інших способів не існувало. Вчені просто не знали, які саме механізми лежать в основі появи сивини, тому не знали, що робити. Однак тепер це у минулому. Дослідникам нарешті вдалося встановити, чому у багатьох людей з віком починає сивіти волосся.
У дослідженні, опублікованому в журналі Nature, вчені з Медичної школи Гроссмана при Нью-Йоркському університеті з'ясували, що заблоковані стовбурові клітини меланоцитів (McSC) не можуть виробляти білок, необхідний для пігментації волосся, що потенційно пояснює появу сивого волосся.
Використовуючи мишей як піддослідних, команда дослідників виявила, що в здоровому середовищі McSC переміщаються між відділами волосяних фолікулів, що розвиваються. Різні відділи дозволяють McSC дозрівати і накопичувати білок, який може перетворюватися на пігментні клітини і постійно фарбувати волосся в міру їхнього зростання. Ці McSC з часом переходять з одного рівня зрілості в інший, постійно переміщаючись між відділами, що є унікальною властивістю McSC.
Але в деяких випадках McSC можуть застрягти в одній з частин волосяного фолікула і не зможуть повернутися в зародкову частину, де білки WNT стимулюють регенерацію клітин пігментні клітини. Якщо клітини застрягли, то немає пігментних клітин. А це і призводить до тієї самої сивини.
«Наше дослідження доповнює наше базове розуміння того, як стовбурові клітини меланоцитів забарвлюють волосся, — каже Ци Сун, науковий співробітник Нью-Йоркського університету Лангоне, у прес-релізі. — Виявлені нами механізми підвищують ймовірність того, що у людей може існувати таке ж фіксоване розташування стовбурових клітин меланоцитів. Якщо це так, то це потенційний спосіб звернути назад або запобігти посидінню волосся у людей, допомагаючи клітинам, що застрягли, знову переміщатися між волосяними фолікулами, що розвиваються».
Тепер вченим залишилося з'ясувати, як можна змусити McSC знову переміщатися волосяними фолікулами у разі застрягання. І якщо цю проблему вдасться вирішити, то дуже скоро сивина перестане бути маркером старості, а буде лише питанням вибору.
Інші статті
Схуднути на 0,5: 8 корисних властивостей пива
personadmin 05-10-24, 14:01Вчені довели, а ми беремо на озброєння. Пити багато пива, безперечно, шкідливо. Однак у малих дозах хмільний напій може...
Чому люди ближчі до бананів, ніж здається: неймовірні факти
personadmin 26-11-24, 00:11Дійсно, людина і банан мають близько 60% схожості в ДНК, що на перший погляд може здатися дивним. Цей факт ілюструє,...
Астрофізики виявили ядра сонячних спалахів: як вони
personadmin 28-10-24, 10:10Астрофізики з Університету штату Орегон, Інституту досліджень навколишнього середовища Bay Area, Паризької...