Хто нас створив і як працює вищий розум, який керує життям на планеті
Світ здається дедалі абсурднішим, а випробування, що випадають на нас, — підозріло схожі на сценарій комп'ютерної гри. Поки ми, пройшовши місію «пандемія», розуміємося на рівні «глобальні конфлікти» і чекаємо на висадку інопланетян, вчені вирішили поставити крапку в питанні «Чи не в матриці ми живемо?».
За своєю складністю та глибиною це питання можна порівняти з питанням «Чи є Бог?», адже в обох випадках ми намагаємося зрозуміти, хто нас створив і як працює вищий розум, який керує життям на третій планеті від Сонця (якщо, звичайно, ця планета і це Сонце існують у принципі).
Однією з фундаментальних праць на цю тему стала робота британського філософа Ніка Бострома «Чи живете ви в комп'ютерній симуляції», що вийшла 2003 року. Сьогодні, коли обчислювальні потужності, які знаходяться у розпорядженні людей, суттєво зросли, вчені вважають, що зможуть на практиці перевірити сформульовані ним теорії.
Суть експериментів, за які взялися в Каліфорнійському політехнічному університеті, заснована на припущенні, що, якщо ми живемо у віртуальній моделі, то машина, що створює її, економитиме ресурси — повністю викладатиметься, коли ми уважно стежимо за чимось, і працюватимемо півсили там, де події відбуваються тлом, на якому ніхто не фокусується.
Про те, що таке можливо, говорить так званий «класичний двощілинний експеримент»: коли людина стежить за світлом, що проходить через дві щілини, на стіні за ними чітко видно, через який отвір просочився той чи інший фотон, якщо ж за цим процесом ніхто не спостерігає, що на стіні залишається слід, як від однієї загальної хвилі.
У 2017 році фізик Томас Кемпбелл у статті «Про перевірку теорії імітаційного моделювання» запропонував вивести цей експеримент на новий рівень: збирати дані про рух фотонів, але не говорити людям, присутнім у приміщенні, де йде дослідження, про те, що ця фіксація відбувається. Якщо цей обман спрацює і світло продовжуватиме поводитися як хвиля, не поділяючись на дві частини, це свідчить про те, що наша реальність — віртуальна, і матриця справді халтурить там, де це можливо.
Що ж, чекатимемо результатів і сподіватимемося, що персонажів із Каліфорнійського політеху не зітруть із цієї гри раніше.
Інші статті
Схуднути на 0,5: 8 корисних властивостей пива
personadmin 05-10-24, 14:01Вчені довели, а ми беремо на озброєння. Пити багато пива, безперечно, шкідливо. Однак у малих дозах хмільний напій може...
Чому люди ближчі до бананів, ніж здається: неймовірні факти
personadmin 26-11-24, 00:11Дійсно, людина і банан мають близько 60% схожості в ДНК, що на перший погляд може здатися дивним. Цей факт ілюструє,...
Астрофізики виявили ядра сонячних спалахів: як вони
personadmin 28-10-24, 10:10Астрофізики з Університету штату Орегон, Інституту досліджень навколишнього середовища Bay Area, Паризької...