Вчені знайшли в Мексиці «портал у світ мертвих»
Археологи знайшли підтвердження стародавніх легенд: під старовинною церквою в Мексиці, на місці колишнього сапотекського храму, ховається підземна мережа тунелів, яка, за повір'ями, була порталом у світ мертвих. Про це повідомляє РІА “Новости”.
Стародавня Мітла на півдні Мексики вже давно викликає інтерес дослідників. Тут, поряд із християнськими храмами, можна знайти залишки язичницьких святилищ. Нещодавно археологи з Національного інституту антропології та історії звернули увагу на порожнечі під католицькою церквою Сан-Пабло-Апостол. За даними георадару, вони йдуть на глибину близько 30 метрів.
Це не підвали - порожнечі йдуть далеко за периметр будівлі. Археолог Марко Вігато, один із керівників дослідження, поділився, що дані здивували навіть вчених: «Погодьтеся, щось дивне — коли під церковним вівтарем раптом нічого немає». Дослідження показали, що стародавні тунелі цілком можуть являти собою багатошарову мережу.
Ці знахідки нагадують легенди, які передавали місцеві жителі. Так, Франсіско де Бургоа, домініканський чернець і хроніст, писав, що у Мітлі колись стояв величезний храм сапотеків, під яким було вирито довгі тунелі. Тут відбувалися священні обряди, пов'язані з жертвопринесеннями, — головним жерцем приносилися жертви, які душі «віддавалися» богам. За повір'ям, одна з кам'яних дверей цього храму вела у потойбічний світ, який називається Ліобаа. Вхід був суворо охороняється, а спроби проникнути туди каралися смертю.
Однак після іспанського завоювання храм було зруйновано, і на його місці звели церкву Сан-Пабло-Апостол. Вхід у Ліобаа замурували, щоб жителі Мітли не поверталися до давніх вірувань.
Вігато підтвердив, що вимірювання, зазначені в хроніках Бургоа, збігаються з даними, отриманими під час сучасних досліджень. Однак, незважаючи на науковий інтерес, проводити розкопки не дозволяється — це може зашкодити історичному образу Мітли, і місцева влада категорично проти втручань.
Проте вчені не залишають надій і планують використовувати точніше обладнання, щоб розгадати таємницю цього «порталу у світ мертвих».
Раніше ми писали, що вчені з Університету Йорка (Велика Британія) виявили деталь, яка може переписати історію фараона Тутанхамона. Дослідники вважають, що знаменита золота маска Тутанхамона могла спочатку призначатись зовсім не для молодого фараона, а для високопоставленої жінки чи дитини. Увагу вчених привернули отвори у вухах маски, що найхарактерніше для жіночих чи дитячих похоронних атрибутів.
Інші статті
Ким був Альфред Нобель і чому його ім'я носить одна з
personadmin 09-10-24, 17:37Нобелівська премія дійсно є однією з найвідоміших і найпрестижніших нагород у світі. За нею стоїть винахідник і...
Сонце розійшлося: коли на Землі почнуться магнітні бурі
personadmin 01-10-24, 09:11Що таке магнітні бурі Магнітні бурі – це різкі коливання магнітного поля Землі, викликані спалахами на Сонці та...
Чи є у людей шанс урятуватися від глобальної катастрофи:
personadmin 05-10-24, 14:37Минулий рік став найспекотнішим за всю історію метеоспостережень, згідно зі звітом фахівців служби Євросоюзу...