Соціальні мережі допомагають впоратися зі нудьгою? Вчені з'ясували, що вони її лише посилюють
Що робить сучасна людина, коли їй стає нудно? Багато хто починає гортати соціальні мережі, дивитися короткі ролики, намагаючись впоратися з нудьгою. Не найкращий спосіб витратити свій час, проте, як з'ясували вчені, це ще й жахливий спосіб упоратися зі нудьгою. А все тому, що соціальні мережі лише посилюють цей стан.
Так, вчені з Університету Торонто встановили, що «прокручування» відео в соціальних мережах чи онлайн-платформах не допомагає боротися зі нудьгою, а посилює її. Щоб це з'ясувати, вони провели сім масштабних експериментів, у яких взяло участь близько 1200 осіб.
Перше опитування, у якому взяли участь 140 осіб, показало, що люди частіше перемикаються між різними відео, коли вважають контент нудним. При цьому в ході іншого експерименту за участю 231 добровольця було підтверджено, що сама можливість пропустити відео або перейти на інше сприяє нудьзі. Також вчені з'ясували, що перегляд контенту приносить більше задоволення за обмеженої можливості вибору.
При цьому вчені не встановили зв'язку між тривалістю відео та зниженням виразності нудьги під час перегляду. Зважаючи на все, ніякого взаємозв'язку тут і немає, оскільки учасники висловили однакову радість одним десятихвилинним відео та кількома п'ятихвилинними. Дослідники вважають, що здатність піднімати настрій та реалізовувати розважальні цілі залежить не від типу контенту, а від уміння зосереджуватись на ньому.
Які висновки можна зробити з цього? Якщо вам нудно, ви залазите в соціальні мережі, але не можете визначитися з контентом, швидше за все вам стане ще гірше. Однак випадковий ролик або фільм навпаки можуть підняти настрій і впоратися із симптомами нудьги. Так що дайте долі вирішити за вас: увімкніть перший ролик, що попався, з рекомендацій і постарайтеся на ньому зосередитися. Ймовірно, вже за кілька хвилин усілякі симптоми нудьги зникнуть.
А якщо вам не хочеться витрачати час на соціальні мережі, але впоратися зі нудьгою за допомогою корисних справ не виходить, є ще один хитрий спосіб. Відключіть усі гаджети, а потім почніть дивитися у стіну. Через 5 хвилин вашому мозку це так сильно набридне, що він буде готовий на все, щоб перервати стан інформаційного голоду та нудьги. У тому числі, на серйозну та корисну роботу.
Інші статті
Ким був Альфред Нобель і чому його ім'я носить одна з
personadmin 09-10-24, 17:37Нобелівська премія дійсно є однією з найвідоміших і найпрестижніших нагород у світі. За нею стоїть винахідник і...
Сонце розійшлося: коли на Землі почнуться магнітні бурі
personadmin 01-10-24, 09:11Що таке магнітні бурі Магнітні бурі – це різкі коливання магнітного поля Землі, викликані спалахами на Сонці та...
Чи є у людей шанс урятуватися від глобальної катастрофи:
personadmin 05-10-24, 14:37Минулий рік став найспекотнішим за всю історію метеоспостережень, згідно зі звітом фахівців служби Євросоюзу...