Авіатор » Наука » Вчені назвали головні джерела канцерогенів у повсякденному житті: вони приведуть людину до раку

Вчені назвали головні джерела канцерогенів у повсякденному житті: вони приведуть людину до раку



Вчені Пермського національного дослідницького політехнічного університету назвали найпоширеніші джерела канцерогенів, з якими люди найчастіше стикаються у повсякденному житті. Виключити їх зі свого життя повністю, на жаль, не вийде, але знизити вплив, щоб мати менше шансів зіткнутися з раком, цілком реально.

Але спочатку теорія: канцероген – це те, що викликає рак. І необов'язково йдеться про речовини. Так, канцерогени бувають хімічними (наприклад, деякі речовини в тютюновому димі, азбест, бензол), фізичними (іонізуюче випромінювання та інші явища) або біологічними (деякі віруси, включаючи вірус папіломи людини).



На сьогоднішній день науці відомо понад 500 канцерогенних сполук. З деякими з них люди стикаються щодня. А уникнути зустрічі з деякими так і взагалі неможливо, якщо мешкаєте у великому промисловому місті.

Тепер до канцерогенів, із якими люди стикаються практично щодня. І головний претендент на лідерство – нітрати та нітрити. Вони містяться в азотних добривах, які використовуються в сільській промисловості. І навіть якщо ви ніколи не бачили живих качок, не копали картоплю на дачі і слабо уявляєте, як виглядають рисові поля, зустрічі з нітратами та нітритами не уникнути.

Продукти, які ви купуєте в магазинах, найчастіше містять ті самі нітрати та нітрити. Вони зустрічаються навіть у м'ясі (тварин вигодовують кормом, вирощеним на тих же добривах). Уникнути зустрічі з ними вдасться хіба що в тому випадку, якщо ви фермер у віддаленому регіоні Росії, який нехтує добривами. Та й успіх не гарантований.



Але що добре: негативний вплив нітритів та нітратів можна знизити. Для цього їжте більше фруктів. Вони містяться антиоксиданти, які знижують шкоду від цього канцерогену.

Крім того, міські жителі регулярно взаємодіють із поліциклічними ароматичними вуглеводнями та їх похідними, які утворюються внаслідок спалювання палива та горіння побутових відходів та куріння.

На жаль, так чи інакше організм жителів великих міст зіткнеться з цими канцерогенами. Але багато залежить від концентрації. А отже, опускати руки не потрібно: вчені рекомендують встановити вдома систему очищення повітря, щоб бути в безпеці хоча б 8-12 годин на добу.

І навіть сонячне світло може стати канцерогеном. Ультрафіолет провокує рак шкіри, тому багато часу проводити на сонці без жодного захисту не варто. На щастя, вчені і на це мають відповідь. Вже існують сонцезахисні креми, що захищають від шкідливого ультрафіолету.

Інші статті

Ким був Альфред Нобель і чому його ім'я носить одна з

personadmin 09-10-24, 17:37
0 Ким був Альфред Нобель і чому його ім'я носить одна з найпрестижніших нагород у світі

Нобелівська премія дійсно є однією з найвідоміших і найпрестижніших нагород у світі. За нею стоїть винахідник і...

Сонце розійшлося: коли на Землі почнуться магнітні бурі

personadmin 01-10-24, 09:11
0 Сонце розійшлося: коли на Землі почнуться магнітні бурі

Що таке магнітні бурі Магнітні бурі – це різкі коливання магнітного поля Землі, викликані спалахами на Сонці та...

Чи є у людей шанс урятуватися від глобальної катастрофи:

personadmin 05-10-24, 14:37
0 Чи є у людей шанс урятуватися від глобальної катастрофи: похмурий прогноз кліматологів

Минулий рік став найспекотнішим за всю історію метеоспостережень, згідно зі звітом фахівців служби Євросоюзу...

Комментарі (0)

Написати комментар

Ваши данные будут в безопасности! Ваш электронный адрес не будет опубликован. Также другие данные не будут переданы 3-им лицам.
image

menu
menu