Авіатор » Техніка » Топ-5 найочікуваніших смартфонів 2024 року: Що вибирати?

Топ-5 найочікуваніших смартфонів 2024 року: Що вибирати?



Топ смартфонів у 2024 році: не тільки iPhone, Samsung та Xiaomi
Смартфони бувають на будь-який смак, колір та гаманець. Не заблукати у всьому цьому різноманітті — той ще квест. Особливо якщо слово смартфон в першу чергу асоціюється з компаніями Apple, Samsung і Xiaomi.

Розкажемо, як вибрати хороший смартфон за характеристиками, та представимо топ пристроїв.

Як вибрати хороший смартфон
Важливо розуміти: хороший девайс - це необов'язково пристрій, який оснащений безліччю камер з високою роздільною здатністю, надпродуктивним процесором, великою кількістю оперативної або постійної пам'яті і т.д.

Це пристрій, який впевнено справляється з усіма завданнями, що покладаються на нього. Решта – приємні, а в деяких випадках непотрібні доповнення, за які потрібно доплатити. Тому при виборі смартфона відштовхуйтеся від особистих потреб та передбачуваних завдань.

Загалом критерії вибору такі.

Операційна система


Якщо потрібна максимально зручна та стабільна ОС, це однозначно iOS. Девайси Apple дійсно рідко кладуть та збоять. Це пов'язано з тим, що iOS "заточується" під роботу на конкретних сетапах "заліза". Але закрита файлова система накладає багатофункціональні обмеження.

Android же – система більш функціональна, з великим потенціалом для кастомізації під конкретного користувача. У цій ОС використовується відкрита файлова система - це спрощує роботу з файлами будь-якого типу, але водночас підвищує ймовірність, що користувач "нашкодить" пристрою.

Відповісти, яка система краща, неможливо. Просто у кожної є переваги та недоліки.

«Залізо»


1. Характеристики центрального процесора та графічного прискорювача.

Флагманські девайси оснащуються 8-10-ядерним ЦПУ із частотою старших ядер від 3,2 ГГц. Девайси середнього цінового сегмента - 6-8-ядерними ЦПУ із частотою старших ядер 2,4 ГГц. У ЦПУ "бюджетників" - 4-6 ядер з частотою до 2,2 ГГц, а "ультрабюджетників" - 2-4 ядра з частотою до 2,0 ГГц.

Але не все так просто: на продуктивність впливає архітектура ЦП – кількість та співвідношення ядер різних типів. Чим більше високопродуктивних ядер і чим вони досконаліші, тим краще. Але середні та молодші ядра також важливі — саме вони відповідають за повсякденні завдання.

Ще важливим є розмір техпроцесу — він впливає на продуктивність та енергоефективність. Флагманські пристрої 2023/2024 року оснащуються ЦПУ, виготовленими за 3- або 4-нанометровим техпроцесом. Однак пристрої з 5-7-нанометровими процесорами також досі актуальні. Так, вони менш продуктивні, але й дешевші.

Примітка: девайси Apple оснащуються 6-ядерними ЦП, проте це не заважає їм демонструвати найвищу продуктивність. Справа саме в архітектурі та потужності самих ядер, а заразом — у добре оптимізованій програмній частині.

Що стосується графічного прискорювача: багато ядер і висока їхня частота — добре. Щоправда, окремо в характеристики графіки можна не заглиблюватися. Зазвичай смартфони оснащуються балансними для решти «заліза» ГПУ. Тут складно зустріти ПК-підхід «на що вистачило», тобто надпотужний процесор у парі з тотально застарілою відеокартою чи навпаки.

2. Обсяг та тип оперативної пам'яті.

Чим більше пам'яті, тим краще. Наприклад, флагманські пристрої пропонують 8-16 ГБ оперативної пам'яті. Однак і тут не все так просто: на швидкодію девайсу впливає не тільки обсяг, а й частота, кількість каналів та транзакцій за секунду (TPS). TPS пам'яті смартфонів можна знайти лише у спеціалізованих джерелах, тому відштовхуйтеся від частоти та кількості каналів.

Приклад: чотириканальна пам'ять стандарту LPDDR5X із частотою 4200 МГц працюватиме швидше, ніж двоканальна з частотою 2133 МГц. Тобто порівняння обсягів має сенс лише за інших рівних.

Що стосується технологічної актуальності: краще брати смартфон із пам'яттю від LPDDR5 та новіший. Частота - від 3200 МГЦ. Зазвичай це чотириканальна пам'ять. Якщо говорити не про флагмани або флагмани минулих років, то згодиться двоканальна LPDDR4X з частотою 2133 МГц. Щоправда, заділ на майбутнє не дуже великий.

Але знову про iPhone: останнє покоління оснащується 6-8 ГБ чотириканальної ОЗУ LPDDR5 (не вдосконаленою X або T) із частотою 3200 МГц. І цього достатньо, щоб вільно конкурувати у продуктивності з флагманами на Android з більш ємною та технологічною ОЗУ.

3. Об'єм вбудованої пам'яті.

Як і у випадку з ОЗП, є кілька типів ПЗП. Заглиблюватися в них немає особливого сенсу — більшість актуальних смартфонів оснащуються накопичувачами з UFS 3.0/3.1/4.0 (Android) або NVMe (iPhone) — швидкості послідовного та випадкового читання та записи є достатніми. В одних випадках Android показує себе швидше, в інших - iPhone. Але загалом перемагає дружба.

Тому при виборі ПЗУ варто відштовхуватись від обсягу. Але рекомендація: програми та файли користувача (фото, відео, аудіо) з кожним роком важать все більше - 128 ГБ пам'яті на довгій дистанції може не вистачити.

Камери


Напевно, найскладніший критерій вибору смартфона: на якість фото- та відеозйомки впливають тип, роздільна здатність та якість сенсора, якість оптики, апертура, розмір пікселя, перелік та ефективність алгоритмів програмної обробки. Докладніше про роботу камер у смартфонах розповіли в іншій статті.

Яскравий приклад: у iPhone 15 селфі-камера на 12 МП знімає не гірше, ніж 50-мегапіксельні "фронталки" середньобюджетних смартфонів. Те саме стосується і основних камер з меншою роздільною здатністю. Тобто хороша камера - це не камера з великою кількістю модулів або МП, а камера з хорошими фізичними характеристиками та алгоритмами обробки.

Примітка: розібратися у фізичних характеристиках камери завдання непросте. Тому відштовхуйтеся від:
● максимальна роздільна здатність фото та відео. Якщо камера вміє знімати фото в 8000×6000 та відео в 4K, то матеріали будуть виходити як мінімум непогані;
● наявності оптичної стабілізації та оптичного зуму. Такі рішення, як правило, не використовуються в поганих камерах дорого.

Дисплей


Непоганий сучасний екран це:

OLED-матриця;


щільність пікселів – близько 400 ppi або більше;
частота оновлення – від 90 Гц;
максимальна яскравість - від 1200 ниток;
колірне охоплення - DCI-P3.
Більшість пристроїв мають діагональ екрану 6,1-6,8 дюйми. І розмір – характеристика суворо індивідуальна.

Акумулятор


Найбільш поширені характеристики ємності акумуляторів для смартфонів – 4000-5000 мA∙год. Чим вона більша, тим довше працюватиме смартфон на одному заряді. Але багато залежить від режимів використання та енергоефективності «заліза».

Смартфони, на які варто звернути увагу у 2024 році
Насамкінець представляємо добірку смартфонів, які більшою чи меншою мірою відповідають розібраним у статті характеристикам. Тому відштовхуйтеся від особистих переваг і, звичайно, бюджету.

1. Apple iPhone 15




Базовий смартфон лінійки Apple вийшов наприкінці 2023 року. Але базовий не означає слабкий. На борту 6-ядерний процесор, швидкий графічний прискорювач, 4-канальна оперативна пам'ять і, звичайно, шикарно оптимізована операційна система.

Якщо ви шукаєте девайс із чудовою камерою та запасом продуктивності на кілька років вперед, то iPhone 15 – гарний варіант.

Недоліки:

Висока ціна.
Низька частота оновлення екрана – лише 60 Гц.
Екран: технологія, діагональ, щільність точок, частота оновлення, яскравість OLED, 6,1”, 460 ppi, 60 Гц, до 2000 нит
"Залізо": процесор, ОЗУ 6-ядерний, 6 ГБ LPDDR5
Камери, МП: основна / фронтальна 48+12/12
Батарея, мA∙год 3349

2. Samsung Galaxy S24




Смартфон вийшов на початку 2024 року. Хоча S24 і базова версія корейського флагмана, це все ж таки флагман. Відмінний дисплей, потужна начинка та одні з найкращих у своєму сегменті камер роблять цей девайс по-справжньому універсальним. На нього є окремий огляд.

Мінуси:

Висока ціна.
Відносно невисока густина пікселів.
Екран: технологія, діагональ, щільність точок, частота оновлення, яскравість OLED, 6,2”, 425 ppi, 120 Гц, до 2600 нит
"Залізо": процесор, ОЗУ 10-ядерний, 8 ГБ LPDDR5X
Камери, МП: основна / фронтальна 50+12+10/12
Батарея, мA∙год 4000

3. Samsung Galaxy S23




Попереднє покоління базового девайсу флагманської лінійки. Незважаючи на те, що смартфон вийшов на початку 2023 року, він здатний дати фору багатьом свіжим пристроям. Докладніше можна прочитати у цій статті.

За традицією Samsung одна з найсильніших сторін — камери. Що стосується решти «заліза», то і з ним все гаразд — справляється з вимогливими іграми як мінімум на середніх налаштуваннях графіки.

Мінус лише один: девайс застаріє на рік раніше, ніж актуальний S24.

Екран: технологія, діагональ, щільність точок, частота оновлення, яскравість OLED, 6,1”, 425 ppi, 120 Гц, до 2600 нит
"Залізо": процесор, ОЗУ 8-ядерний, 8 ГБ LPDDR5X
Камери, МП: основна / фронтальна 50+12+10/12
Батарея, мA∙год 3900

4. Huawei Nova 11 Pro




Ще один універсальний смартфон, якого вистачить більшість завдань. Безумовно, він не такий продуктивний, як флагмани Samsung та Apple, але все одно чудово показує себе в мультизадачності, геймінгу та зйомці на основну камеру.

Мінуси:

Щодо повільне ОЗП.
Низька максимальна яскравість екрана.
Екран: технологія, діагональ, щільність точок, частота оновлення, яскравість OLED, 6,78”, 429 ppi, 120 Гц, до 950 ніт
"Залізо": процесор, ОЗУ 8-ядерний, 8 ГБ LPDDR4X
Камери, МП: основна / фронтальна 50+8/60
Батарея, мA∙год 4500

5. Infinix ZERO 30




Доступний, але дуже потужний девайс. Однією з його особливостей є частота оновлення екрана, яка вища, ніж у флагманів (144 проти 120 Гц). Разом з великим дисплеєм дивитися відео з динамічними сценами – приємно. Щодо геймінгу: у вимогливих іграх доведеться задовольнятися середніми або навіть низькими налаштуваннями графіки, але загалом смартфон впевнено почувається у всіх повсякденних завданнях.

Мінуси:

Відносно низька щільність пікселів.
Низька максимальна яскравість екрана.
Екран: технологія, діагональ, щільність точок, частота оновлення, яскравість OLED, 6,78”, 388 ppi, 144 Гц, до 950 ніт
"Залізо": процесор, ОЗУ 8-ядерний, 8 або 12 ГБ LPDDR4X
Камери, МП: основна / фронтальна 108+13+8/50
Батарея, мA∙год 5000

6. Huawei P60 Pro




Цей аксесуар можна назвати камерофоном - основна камера добре знімає практично в будь-яких умовах. Також на борту непоганий 8-ядерний процесор та 8 ГБ швидкої оперативної пам'яті, завдяки чому девайс може використовуватися не тільки для базових завдань, але й для мобільного геймінгу.

Мінус: невисока максимальна яскравість екрана. В іншому ж до цього смартфона претензій немає. Принаймні у межах його цінового сегмента.

Екран: технологія, діагональ, щільність точок, частота оновлення, яскравість OLED, 6,67”, 444 ppi, 120 Гц, до 1200 ніт
"Залізо": процесор, ОЗУ 8-ядерний, 8 ГБ LPDDR5
Камери, МП: основна / фронтальна 48+48+13/13
Батарея, мA∙год 4815

7. Poco X6 Pro




Відносно недорогий, але цілком потужний і «довгограючий». Так, він може поступатися деяким топовим пристроям брендів-лідерів, але добре показувати себе в повсякденному використанні. Зв'язування досить швидкого та технологічного процесора з пристойним об'ємом 4-канального ОЗУ дозволяє запускати топові ігри на середніх чи навіть високих налаштуваннях графіки.

Якщо розглядати в контексті цінового сегмента, то цей девайс не має очевидних мінусів — характеристики збалансовані, але водночас високі.

Екран: технологія, діагональ, щільність точок, частота оновлення, яскравість OLED, 6,67”, 446 ppi, 120 Гц, до 1800 ніт
"Залізо": процесор, ОЗУ 8-ядерний, 8 або 12 ГБ LPDDR5X
Камери, МП: основна / фронтальна 64+8+2/16
Батарея, мA∙год 5000

8. Xiaomi 13 Pro




Смартфони цього виробника не просто так називають "топом за власний кошт". Це по-справжньому народні девайси: стоять адекватно, але при цьому майже вільно конкурують із пристроями «породистих» марок.

Саме 13 Pro хороший практично всім: великий і жвавий екран з високою щільністю пікселів, флагманський процесор, хороша камера. До речі про камеру: це німецька Leica. Фото та відео виходять практично ідеальними (в контексті мобільної зйомки) без перебільшень.

Мінус тільки один: максимальна яскравість без увімкненого HDR - всього 500 нит. Замало навіть у не сонячну погоду. Щоправда, HDR підтримується – з ним яскравість може досягти 1900 ниток.

Екран: технологія, діагональ, щільність точок, частота оновлення, яскравість OLED, 6,63”, 522 ppi, 120 Гц, до 1900 ніт
"Залізо": процесор, ОЗУ 8-ядерний, 8 або 12 ГБ LPDDR5X
Камери, МП: основна / фронтальна 50+50+50/32
Батарея, мA∙год 5000

9. Honor 90




Цей смартфон складно назвати визначним. Зате міцним «середняком» – запросто. Його буде достатньо як школяреві, так і дорослій людині - девайс справляється з усіма завданнями без труднощів. Особливо якщо це версія з 16 ГБ ОЗУ.

Може здатися, що цей смартфон має істотний недолік — відносно повільне «залізо». Але, знову ж таки, якщо повернутись у рамки цінового сегмента, то вже так не здається.

Екран: технологія, діагональ, щільність точок, частота оновлення, яскравість OLED, 6,7”, 435 ppi, 120 Гц, до 1600 ніт
"Залізо": процесор, ОЗУ 8-ядерний, 8, 12 або 16 ГБ LPDDR4X
Камери, МП: основна / фронтальна 200+12+2/50
Батарея, мA∙год 5000

10. TECNO POVA 5 Pro




Цей смартфон не оснащується надпотужними комплектуючими чи флагманськими камерами. Але його суперсила – доступна вартість. При цьому 5 Pro не можна назвати ні на що не здатною цеглою.

Це гідний пристрій із середньою продуктивністю, непоганим екраном та цілком гідними для своєї вартості камерами.

Мінуси:

Не найшвидші ЦПУ та ОЗУ.
Низька яскравість екрану.
Екран: технологія, діагональ, щільність точок, частота оновлення, яскравість IPS, 6,78”, 396 ppi, 120 Гц, до 580 нит
"Залізо": процесор, ОЗУ 8-ядерний, 8 ГБ LPDDR4X
Камери, МП: основна / фронтальна 50/16
Батарея, мA∙год 5000

Інші статті

Коли авто потрібно терміново «гнати» в сервіс: 7 яскравих

personadmin 22-11-24, 23:43
0 Коли авто потрібно терміново «гнати» в сервіс: 7 яскравих ознак

Нерідко водії можуть не звертати уваги на зміни у роботі автомобіля, які свідчать про необхідність термінового...

Невдача активації iPhone, ipad - що робити

personadmin 27-10-24, 19:29
0 Невдача активації iPhone, ipad - що робити

Смартфони та планшети Apple завжди були високоякісними та легкістю використання. Постійне вдосконалення системи iOS...

Як підключити iPhone, iPad до телевізора через Wi-Fi, USB

personadmin 27-10-24, 19:29
0 Як підключити iPhone, iPad до телевізора через Wi-Fi, USB

Ви можете дивитись фільми самостійно та з телефону, але іноді я хочу відпочити перед великим екраном або подивитися...

Комментарі (0)

Написати комментар

Ваши данные будут в безопасности! Ваш электронный адрес не будет опубликован. Также другие данные не будут переданы 3-им лицам.
image

menu
menu