Авіатор » Здоров'я » У вихідні штормитиме: магнітні бурі 12 та 13 жовтня

У вихідні штормитиме: магнітні бурі 12 та 13 жовтня



Що таке магнітні бурі


Магнітні бурі це коливання в магнітному полі Землі, викликані спалахами на Сонці. Вони можуть тривати від кількох годин до кількох діб і залежать від космічної погоди. Якщо в результаті вибуху на поверхні зірки викид сонячної енергії стався у бік нашої планети, радіація досягає її через 2-3 дні.

Магнітне поле Землі діє як щит, оберігаючи нас від сонячної речовини. Але коли заряджені частинки досягають планети, магнітне поле починає «обурюватися», що викликає магнітні бурі. Їхня сила вимірюється за шкалою від 1 до 10, а геомагнітні збурення від 5 балів і вище класифікуються за рівнями від G1 до G5, де G5 — найсильніші та найрідкісніші шторми.



Сьогодні магнітні бурі стали частими гостями на Землі через посилену сонячну активність. Незважаючи на те, що вони викликають занепокоєння у людей, вчені запевняють, що ці явища не становлять небезпеки у глобальному масштабі. Однак є більш серйозні космічні загрози, такі як гамма-сплески, які можуть вплинути на нашу планету, попередив провідний науковий співробітник РАН Натан Ейсмонт.

«Земля не вибухне від спалахів на Сонці. Імовірності, що загине вся Земля, немає. Однак є схожі причини таких катастроф, які поки що в історії людства не спостерігалися. Це галактичні сплески гамма-випромінювання. Це буде серйозний струс для всього живого на Землі», — попередив експерт.


Чому вони стали відбуватися частіше


Магнітні бурі, що почастішали, пов'язані зі зміною магнітних полюсів зірки. Цей процес вчені називають "сонячним переворотом". Він знаменує завершення активного 11-річного циклу активності світила.

«У міру того, як ми наближаємося до сонячного максимуму, магнітне поле Сонця стає складнішим, без чіткого поділу на північний та південний полюси. На той час, коли пік активності зірки минає, Сонця повертає собі двополярність. Майбутня зміна призведе до того, що магнітна орієнтація нашого світила стане такою самою, як і у Землі, магнітне поле якої також спрямоване на південь у Північній півкулі», — пояснив американський астрофізик із Національної сонячної лабораторії у Боулдері Райєн Френч.

Як правило, процес зміни полюсів займає від одного до двох років, але бувають і винятки. Наприклад, востаннє на «сонячний переворот» пішло п'ять років у період із 2014 по 2019 рік. Вчені також зазначають, що зсув магнітного поля зірки допомагає захистити нашу планету від галактичних променів.

Чи небезпечні геомагнітні зміни



Як розповів професор Михайло Катаєв, магнітні бурі можуть впливати як на технічну інфраструктуру, так і здоров'я людей, особливо літніх. За його словами, сонячні спалахи — це потужні викиди енергії, які здатні порушити роботу радіозв'язку, електромереж, навігаційних систем, а також вони становлять небезпеку для космічних апаратів та космонавтів на орбіті. Слабкі геомагнітні обурення зазвичай не завдають прямої шкоди людям, проте під ударом може опинитися робота електромереж та комп'ютерних систем, додав учений.

Коли ж йдеться про вплив на здоров'я, особливо вразливі у періоди підвищеної сонячної активності люди старшого покоління. «Людина є електромагнітною системою. У крові багато заліза, відповідно, будь-яка електромагнітна дія впливає на людину. З віком у людини просто менше енергії для протистояння зовнішнім впливам, тому магнітна буря позначається на кровоносній системі, а значить, і на серцевій діяльності», — розповів Катаєв.

Графік магнітних бур 12 та 13 жовтня
Увечері у четвер на нашу планету обрушилася потужна магнітна буря. Після 18:00 Kp-індекс підскочив до 8 балів. Але на цьому його зростання не зупинилося. Вже після опівночі геомагнітна активність досягла максимального значення 9 балів, що вказує на екстремально сильні магнітні шторми.

На ранок п'ятниці буря трохи ослабла, проте Kp-індекс все одно залишався високим протягом усього дня. Увечері вчені повідомили, що геомагнітний стан поступово стабілізується. «Хмара плазми на околицях планети "розпадається" буквально на очах. Особливо сильна деградація йде за густиною газу і за величиною магнітного поля, які знизилися на порядок величини. Швидкість сонячного вітру тримається поки що високою, але в неї внесок, крім викиду, дає зараз велика корональна діра на півночі Сонця», — розповіли фахівці. Вони також зазначили, що буря може закінчитися найближчим часом, якщо сонячні запаси плазми не поповняться.

Проте майбутні вихідні все одно обіцяють бути важкими для метеочутливих людей. За прогнозами, ймовірність магнітної бурі завтра складе 50%. Очікується, що Kp-індекс перевищить 5 балів, що відповідає геомагнітним обуренням рівня G1. Ситуація має покращитись у неділю, коли магнітосфера остаточно стабілізується.

Інші статті

Анальний свербіж: Причини та як з ним боротися?

personadmin 10-11-24, 21:57
0 Анальний свербіж: Причини та як з ним боротися?

Анальний свербіж — це проблема, яка може виникнути через різні фактори і доставляти значний дискомфорт. Причини цього...

Секрети краси єгипетської королеви Клеопатри

personadmin 27-10-24, 19:29
0 Секрети краси єгипетської королеви Клеопатри

Косметика, створена за власними рецептами, допомогла зберегти красу та молодь Клеопатри. Вони все ще популярні серед...

Що буде зі здоров'ям, якщо постійно не висипатись:

personadmin 05-10-24, 18:58
0 Що буде зі здоров'ям, якщо постійно не висипатись: експерт розповів у подробицях

Сон – не розкіш, а необхідність, якої багато хто, на жаль, нехтує. Якщо регулярно стикатися з недосипанням, ігнорувати...

Комментарі (0)

Написати комментар

Ваши данные будут в безопасности! Ваш электронный адрес не будет опубликован. Также другие данные не будут переданы 3-им лицам.
image

menu
menu